logo-vector-fundacion-probitas

ACTIVITAT D’ESTIU DGRAMA

ACTIVITAT D’ESTIU DGRAMA AGOST 2018 Enguany, la nostra entitat per segona vegada al municipi  engega, amb el suport principal de la Fundació Probitas i la col·laboració de  l’Ajuntament de Santa Coloma de Gramenet, una nova activitat lúdica i educativa per a joves de la ciutat. Tindrà lloc durant tot el mes d’agost per a 35 […]

Segueix llegint

Les mascotes dels centres oberts d'ISOM

Activitat d’estiu DGRAMA

Enguany, la nostra entitat aterra al municipi i engega, amb el suport principal de la Fundació Probitas i la col·laboració de  l’Ajuntament de Santa Coloma de Gramenet, una nova activitat lúdica i educativa per a joves de la ciutat. Tindrà lloc durant tot el mes d’agost per a 35 joves amb edats compreses entre els […]

Segueix llegint

Amor X Amor

Concert solidari ‘AMOR X AMOR’ en benefici de la Fundació ISOM

El Teatre Victòria de Barcelona acollirà el proper 14 de febrer de 2017 (21h) el concert solidari ‘AMOR x AMOR – Duets de Musicals’, una iniciativa que sorgeix des de la passió pel teatre musical i la voluntat de col•laborar amb els projectes de la Fundació ISOM. Els beneficis d’aquest concert aniran destinats a ISOM, […]

Segueix llegint

destacado_13616

ISOM i IKEA, units pel “Poder de la infància”

IKEA Badalona ha llançat “EL PODER DE LA INFÀNCIA” a Badalona, ​​un projecte dirigit a nens/es, adolescents, joves i les seves famílies de la mà d’ISOM, i amb la col·laboració de la Generalitat de Catalunya. L’objectiu del projecte EL PODER DE LA INFÀNCIA és generar noves oportunitats per a aquest col·lectiu, en situació de risc […]

Segueix llegint

6a edició de les Converses d’ètica aplicada. Ètiques i estètiques als CRAE a DIXIT Vic

Ètiques i estètiques als CRAE

Al llarg de l’any 2015, l’Espai de Reflexió Ètica d’ISOM ha abordat la qüestió de les demandes dels nois i noies que viuen en els centres residencials d’acció educativa de fer-se pírcings, tatuatges, dilatacions i micropigmentacions, així com els límits en les formes de vestir tant dels infants i adolescents atesos com dels educadors i educadores. […]

Segueix llegint

Jornada CRAEs

ISOM participa a la 5ª Jornada de Centres Residencials d’Atenció a la Infància i l’Adolescència de Catalunya

El proper 22 de maig es celebra la 5ª Jornada de Centres Residencials d’Atenció a la Infància i l’Adolescència de Catalunya organitzada per la Comissió de Centres Residencials de la FEDAIA. http://isom.cat/wp-content/uploads/Programa-Jornada-CRAES-2015.pdf Amb el lema: “Fem-los protagonistes de la seva vida” el CRAE Sants-Medir d’ISOM presentarà l’experiència de participació dels infants i adolescents dels diferents […]

Segueix llegint

nt_escola_estiu

ISOM participa a l’Escola d’Estiu Manuel Carrasco i Formiguera

El proper diumenge 29 de juny ISOM participarà a la taula rodona “La família quan no hi ha família”, en el marc de l’Escola d’Estiu Manuel Carrasco i Formiguera. A la taula rodona hi participaran Sònia Bardají, presidenta de la Federació Catalana de Famílies Monoparentals, Victòria Molina, religiosa, experta en temes socials del Raval, i […]

Segueix llegint

nt_co_fedaia

Centre obert: obrint portes a les oportunitats

El passat 27 de maig, el Centre Obert Llefià, va participar com a membre de la Comissió de Centres Oberts de FEDAIA d’un seguit d’actes que es va fer a diferents indrets del territori català per visualitzar el seu paper d’agent social en el combat de la desigualtat i l’exclusió social dels infants, adolescents i […]

Segueix llegint